N

e každý má to štěstí, že se narodil se zlatýma rukama a dovednostmi v různých domácích pracích. Ale občas i ti, kteří se nenarodili s nářadím v rukou, najdou inspiraci ve vylepšení svého domova. Náklady na opravu bytu bývají poměrně vysoké a často se uchylujeme k rychlým půjčkám, avšak interiérové prvky vám přinesou jak uspokojení, tak umožní trochu ušetřit. Tentokrát několik nápadů, které zavést do vašeho domova, pokud už jste začali s renovací bytu, aby byl útulnější a zajímavější!

Zakroucená lampa

Jednou z nejjednodušších dekorací je lampa zavěšená ke stropu s provazem. V minulosti se takové lampy nedoporučovaly, protože žárovky vytvářely hodně tepla a nebylo to bezpečné. Dnes, kdy se většinou používají LED žárovky, to již není problém. Lampa může být bezpečně vyrobena z tavených vinylových listů, provázky nebo krajkou. Jednou z nejpopulárnějších metod je namáčení provázku v lepidle a jeho následné natočení na balónek či míč, kde nabere požadovaný tvar. V této technice můžete vytvořit i stínidlo z krajkoviny. Na druhou stranu, zahřátý vinylový list se bude snadno ohýbat a umožní vám transformovat ho na lampu.

Rámy dveří z masivního dřeva

V dávných dobách se dveřní rámy malovaly a nanášení nové vrstvy barvy bylo považováno za opravu. Opakovaně malované rámy nedělají domu čest. Co místo nich? Masivní dřevěné rámy! Existující dveřní rám můžete ponechat, odstranit přebytečnou barvu a nanést čerstvou vrstvu, zatímco rámy může vyrobit kdokoli - stačí změřit požadovanou velikost a přesně vyříznout rohy. Tyto rámy mohou být doplněny elegantními dřevěnými detaily, navíc - výběr stylů je široký - od hladce hoblovaných desek po robustní elementy s kusy kůry nebo větvemi. Tímto způsobem budou také náklady na renovaci bytu mírně nižší.

Stůl z časopisů

Nejjednodušší věc na světě je malý stůl! K vytvoření vlastního konferenčního stolku budete potřebovat pouze povrch a tři nebo čtyři nohy (mimochodem, třínohý stůl bude stabilnější!). Jako povrch můžete použít téměř cokoli - povrch starého stolu, tlustý dřevěný disk nebo prostě desku. Neexistují žádná omezení. Pokud povrch není hladký, můžete ho buď vybrousit, nebo zakrýt sklem, organickým sklem, zrcadlem atd. Po nohy také nebudete muset dlouho hledat - v hardwarových obchodech můžete koupit speciální nábytek, stejně jako například dekorativní zábradlí schodiště, které lze upravit na požadovanou délku. Můžete také koupit kolečka, díky nimž bude stůl snadno přesunutelný. Dřevěné palety nebudou nejvděčnějším materiálem pro tvorbu nového nábytku, protože jsou vyrobeny z nízkokvalitního dřeva, musí být hodně broušeny, aby se zbavily škrábanců.

Knihovna z lepených dýhových zbytků

Dalším kusem nábytku, který můžete vytvořit bez zvláštních dovedností a zkušeností, je knihovna. V Rize je několik firem, které nabízejí koupi lepených dřevěných desek v různých velikostech a tloušťkách. To je skvělá příležitost získat masivní a odolnou knihovnu - lepené dřevěné desky jsou obzvláště odolné a vizuálně pěkné. Knihy, zejména když jich je hodně, jsou těžké, takže silný robustní kus nábytku bude přesně to, co potřebujete. Desky jsou k dispozici v různých tloušťkách a velikostech. Police tlustší než 2 cm vypadají obzvláště elegantně.

Police pro drobnosti a obrazy

Nejjednodušší a zároveň nejpraktičtější malý kus nábytku, který si může kdokoli vytvořit sám, je rozhodně malá polička. Montážní konzoly lze koupit hotové v různých provedeních, nebo jednoduše vyrobit z dřevěných trojúhelníků. Takové malé police jsou užitečné jak v kuchyni pro šálky, tak i jinde v bytě, kde již byla dokončena rekonstrukce bytu, pro umístění hezkých suvenýrů nebo obrazů, které lze snadno vyměnit, pokud nejsou připevněny ke zdi.

Zveřejněno 
8/23/2023
 v 
Lifestyle a peníze
kategorie

More from 

Lifestyle a peníze

 category

View All

Připojte se k našemu zpravodaji a dostávejte nejnovější příspěvky do své e-mailové schránky

No spam ever.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.