N

ěmci jsou považováni za zodpovědné a bohaté lidi, kteří se o svá auta dobře starají. Není tedy divu, že Německo je jedním z nejlepších míst, kde si pořídit ojetý vůz. Ale proč je to tak? V tomto článku se podíváme na několik klíčových důvodů, které z nákupu auta v Německu dělají vynikající volbu.

Velký výběr

Podle dat Statista portálu bylo v Německu v roce 2020 registrováno více než 47,7 milionu aut. To je téměř 65krát více než v Lotyšsku, kde bylo k 1. lednu 2021 registrováno 739 124 aut. Tento rozdíl je velkým indicátorem toho, jak široký je německý trh s ojetými auty. Ať už hledáte na internetových inzertních portálech jako jsou Mobile.denebo Webauto.de, nebo přímo v německých autosalonech, najít vozidlo, které vyhovuje vašim potřebám a přáním, nebude problém.

Jak najít to pravé auto?

Nejdříve si určete, jaké typy aut vás zajímají. Pokud jste například rodina s dětmi, možná budete potřebovat větší auto s dostatečným prostorem pro všechny. Pokud jste naopak mladý pár bez dětí, možná vás bude zajímat sportovní auto nebo kabriolet.

Optimální klima

Německo má klima, které je relativně příznivé pro dlouhodobou péči o auto. Na rozdíl od jižních regionů, kde vlhký a slaný vzduch přispívá k rychlé korozivní degradaci aut, je německé klima mírnější. V Německu není obvyklé, že by auta byla vystavena extrémním povětrnostním podmínkám, což přispívá k jejich celkovému lepšímu stavu.

Co to znamená pro vás?

Když kupujete auto z Německa, máte větší šanci, že auto nebude mít korozivní poškození nebo jiné problémy spojené s extrémním klimatem. To vám může ušetřit spoustu času a peněz na budoucích opravách.

Služby při dovozu a registraci

Když si auto kupujete v Německu, můžete se spolehnout na spoustu firem, které nabízí služby spojené s dovozem a registrací auta. Tyto firmy, jako jsou například BRC Autocentrs nebo Carweb.lv, vám usnadní celý proces od A do Z.

Výhody a nevýhody

Výhodou je, že se nemusíte starat o komplikovanou administrativu, cestu do Německa, ubytování a další logistické aspekty. Nevýhodou je, že za tuto službu zaplatíte. Ovšem pokud nemáte potřebné znalosti a dovednosti, může být tato investice velmi přínosná.

Kvalitní auta za rozumnou cenu

Němci jsou známí svou precizností a pečlivostí, což se odráží i ve stavu jejich aut. Přestože německé auta nemusí být vždy levnější než auta z jiných zemí, jejich kvalita často převyšuje cenu. Německé servisní střediska a autosalony se nezdráhají investovat do kvalitních náhradních dílů a servisu, což zaručuje vysokou úroveň kvality.

Jak to ověřit?

Pokud si chcete být jisti, doporučujeme před nákupem auto důkladně prověřit. V ideálním případě byste měli prověřit celou historii servisu, aby jste měli jistotu, že auto je ve skvělém stavu.

Závěr: Důkladný výzkum je klíčový

I když je německý trh s ojetými auty považován za jeden z nejlepších na světě, je důležité si uvědomit, že existují i nekalí prodejci. Proto je dobré auto před nákupem důkladně prověřit. Pokud nemáte potřebné znalosti a dovednosti, je lepší se obrátit na odborníky nebo firmu, která se specializuje na dovoz aut.

Zveřejněno 
9/4/2023
 v 
Osobní finance
kategorie

More from 

Osobní finance

 category

View All

Připojte se k našemu zpravodaji a dostávejte nejnovější příspěvky do své e-mailové schránky

No spam ever.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.