S

těhování na nové místo bydliště přináší příjemné vzrušení a radost. Toto pozitivní vzrušení však může být často zastíněno starostmi o to, jak bezpečně přepravit všechny své věci, aniž by něco po cestě prasklo či se ztratilo. Navíc není tajemstvím, že proces stěhování může být poměrně nákladný. Je možné při stěhování ušetřit? Zjistěte více v následujícím článku!

Co tvoří stěhovací náklady?

Pokud plánujete v blízké budoucnosti změnit své bydliště, otázka je pravděpodobně pro vás relevantní – kolik by stálo přepravit vaše věci? Ve skutečnosti závisí cena stěhování na několika faktorech. Například od toho, jak daleko mají být zboží dopraveno a jaký objem je potřeba přepravit. Je třeba také zhodnotit, zda budou potřebné služby balení a skládání, což určitě přinese další náklady. Pokud plánujete přepravovat cenné věci, jako je drahý nábytek, měli byste zvážit potřebu pojištění, aby v případě jejich poškození nemusely být náklady hrazeny z vaší kapsy.

Tipy pro snížení nákladů

Ačkoli mohou stěhovací náklady na první pohled vypadat vysoko, existuje několik způsobů, jak je snížit. V následujícím článku shrneme několik důležitých tipů pro stěhování.

Vytřídejte si své věci

Často máme tendenci stěhovat obrovské množství věcí, které ve skutečnosti již nejsou potřebné a budou nadále shromažďovat prach v novém domově. Pamatujte, že nemusíte všechny věci uchovávat, můžete některé z nich darovat na charitu nebo je prodat za symbolickou částku. Také čím méně věcí k přepravě, tím nižší budou náklady na dopravu.

Žádejte o službu přepravy zboží s předstihem

Doporučuje se žádat o službu přepravy zboží v dostatečném předstihu – dokonce i několik měsíců předem. Tím budete mít jistotu, že vše, co potřebujete, bude doručeno do vašeho nového domova v určeném čase bez zbytečných komplikací.

Zabalte si věci sami

Ačkoli nabídka dopravních společností zahrnuje balící služby, bude mnohem výhodnější, pokud tuto práci uděláte sami. K tomu vám poslouží kartonové stěhovací krabice, do nichž můžete vložit jak oblečení, tak různé bytové předměty, nádobí a mnoho dalšího. Na krabice napište, co je v nich, aby proces stěhování probíhal mnohem hladčeji a nezpůsoboval další stres, protože některé věci zmizely. Takové kartonové stěhovací krabice lze zakoupit například v obchodě s kutilskými potřebami a dokonce i v potravinářských obchodech, kde jsou často k dispozici zdarma. V případě, že je potřeba přepravovat nábytek, doporučuje se také balit ho s předstihem, aby bylo možné ho pohodlně nést a bezpečně přepravit v nákladním prostoru vozidla.

Vyhodnoťte všechny možnosti přepravy

Je docela možné, že část svých věcí můžete již přepravit ve svém autě, využívající dopravní službu pouze například k přepravě nábytku a domácích spotřebičů. Doporučujeme však, abyste kontaktovali konkrétního poskytovatele služby, který po vyhodnocení vzdálenosti, množství přepravovaného nákladu a dalších služeb pro vás vypracuje individuální cenovou nabídku. Pokud je nabízená cena nesmírně vysoká nebo podezřele nízká, je určitě vhodné hledat na internetu podrobnější

Zveřejněno 
9/1/2023
 v 
Lifestyle a peníze
kategorie

More from 

Lifestyle a peníze

 category

View All

Připojte se k našemu zpravodaji a dostávejte nejnovější příspěvky do své e-mailové schránky

No spam ever.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.