G

oogle představil celou řadu nových technologií umělé inteligence a partnerství během svého posledního prohlášení na konferenci Google Next v San Franciscu, což signalizuje agresivní změnu pozicování společnosti v oblasti umělé inteligence. Tato krok přichází jako přímá reakce na nedávné úspěchy OpenAI a Microsoftu.

Hlavní Model umělé inteligence Google – Gemini

Nový vlajkový model AI od Google, Gemini, je propagován jako přímý konkurent platformy OpenAI ChatGPT-4 Enterprise. Díky pětinásobné výpočetní síle oproti GPT-4 je Gemini odpovědí Google na nedávné úspěchy OpenAI. Model bude veřejně představen v prosinci 2023 a bude vybaven nejnovějšími čipy Google TPUv5, které mohou pracovat s až 16 384 čipy současně.

Google také představil širokou škálu nástrojů umělé inteligence, primárně určených pro firemní aplikace. Například „Duet AI in Workspace“ usnadní uživatelům sestavování e-mailů, tvorbu dokumentů a vytváření vlastních vizuálních efektů v aplikacích Google. Google tvrdí, že tento doplněk byl vytvořen v reakci na vysokou poptávku zákazníků a již byl otestován více než milionem uživatelů.

Navazujíc na své úspěchy, Google představil novou verzi svého textového modelu s názvem PaLM, který je určený k zjednodušení zpracování rozsáhlejších textových dokumentů, jako jsou právní dokumenty a knihy.

Byl také představen intrigující nástroj s názvem SynthID. Tato technologie může aplikovat vodní značky na obrázky vytvořené umělou inteligencí, modifikací digitálního souboru způsobem, který je neviditelný pro lidské oko, ale zajišťuje odolnost proti jakýmkoli změnám nebo neoprávněnému zásahu do obrázku.

Cloudové služby a služby korporátní bezpečnosti

Google také rozšiřuje své cloudové služby, přidáváním 20 nových modelů umělé inteligence k existujícímu balíčku, čímž dosáhl celkového počtu 100. V rámci tohoto rozšíření nabídne Google svým firemním cloudovým zákazníkům přístup k modelu umělé inteligence LLaMa 2 od Meta Platforms a startupu Claude od Anthropic.

Aby se zjednodušil složitý úkol přenosu databází z Oracle do open-source verzí, Google vyvinul AI nástroj speciálně pro tento komplikovaný proces.

Uživatelské čipy umělé inteligence a schopnosti supravýpočetních systémů

Před uvedením svého tensorového procesoru páté generace (TPU), Google představil verzi optimalizovanou pro genovou umělou inteligenci a velké jazykové modely, s názvem TPU v5e. Tento čip je součástí toho, co Google nazývá „supravýpočetním systémem“, skládajícím se ze 256 čipů TPU v5e, které lze propojit pro řešení složitých výpočetních úloh.

Nová partnerství a plány do budoucna

Je pozoruhodné, že Google vytvořil nová partnerství s firmami jako General Motors a Estee Lauder, což přímo konkuruje předchozí spolupráci OpenAI s těmito organizacemi. Společnost také oznámila dlouhodobou dohodu s vládou Salvadoru, zaměřenou na digitalizaci státního sektoru, zdravotnictví a vzdělávání této země.

Ceny a dostupnost

Google nabízí tyto AI nástroje firemním zákazníkům za měsíční cenu 30 dolarů za uživatele. Společnost také naznačila zavedení dalších nabídek zaměřených na různé segmenty zákazníků, včetně malých a středních podniků a spotřebitelů.

Rozsáhlá prohlášení Google ukazují na koordinované úsilí o navrácení pozornosti k inovacím v oblasti umělé inteligence a odporu k strategiím konkurentů jako jsou OpenAI a Microsoft. Díky těmto novým nástrojům a partnerstvím se Google agresivně pozicionuje jako komplexní řešení pro firemní potřeby v oblasti umělé inteligence.

Zveřejněno 
8/31/2023
 v 
Inovace
kategorie

More from 

Inovace

 category

View All

Připojte se k našemu zpravodaji a dostávejte nejnovější příspěvky do své e-mailové schránky

No spam ever.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.