V

íte, jak se připravit na nadcházející topnou sezónu? S následujícími čtyřmi tipy si zajistíte pohodlí a zároveň ušetříte na nákladech za vytápění. Přečtěte si více!

Začněte s efektivním a spolehlivým topným systémem

Obyvatelé bytových domů s centrálním vytápěním mají méně starostí v tomto ohledu. Nicméně pokud vaše radiátory nedokáží dostatečně vyhřát místnost, je čas hledat řešení. Je důležité pravidelně kontrolovat plynové kotle, dřevěné kamna nebo jiné topné systémy. Před začátkem topné sezóny je také klíčové čistit komín a kontrolovat ventilační systémy.

Nastavení teploty umožňuje úspory a lepší pohodu

Optimální teplota v domácnosti by měla být mezi 20 a 22 stupni Celsia. Vyšší teplota může způsobit zvýšené náklady a nepříjemné prostředí. V ložnici doporučujeme o několik stupňů chladnější teplotu.

Stav bydlení hraje klíčovou roli Energie uniká z domu, pokud není správně izolován, má špatně instalované dveře nebo okna potřebují výměnu. Pro zjištění, zda z vašeho domu neuniká teplo, doporučujeme pořídit tepelnou kameru.

Pro chladnější chvíle si vyberte vhodné elektrické topení

Elektrické topení je ideální pro byty, zejména v chladnějších dnech před zapojením centrálního vytápění. Infrasál je vhodný pro místnosti s vysokými stropy, zatímco olejové radiátory jsou populární díky své cenové efektivitě.

Investice do topné sezóny se často vyplatí, pokud chcete zajistit maximální pohodlí a úsporu energie.

Zveřejněno 
8/23/2023
 v 
Osobní finance
kategorie

More from 

Osobní finance

 category

View All

Připojte se k našemu zpravodaji a dostávejte nejnovější příspěvky do své e-mailové schránky

No spam ever.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.