V

Vánoce jsou časem rodinného soužití, lásky a darování. Zatímco malé děti často píší dárkový seznam pro Santu, uhodnout, co by chtěli dospělí, je mnohem složitější úkol. Klasické vánoční dárky jako sladkosti, pletené ponožky nebo rukavice, knihy a svíčky budou vhodné pro vzdálenější příbuzné nebo kolegy, ale někdy byste svým nejbližším chtěli darovat něco opravdu speciálního.

V tomto článku se podíváme na deset nápadů, jak udělat originální dárky, které zůstanou v srdci a paměti obdarovaných na dlouhou dobu.

1. Karikatura

Chcete-li udělat svým blízkým radost a darovat pozitivní emoce, můžete objednat karikaturu vašeho milovaného od umělce, nakreslenou z fotografie. Tento dárek je vhodný pro jakoukoli osobu s dobrým smyslem pro humor, která se dokáže zasmát sama sobě.

2. Noc pod hvězdami

Těm, kteří mají rádi pobyt v přírodě, určitě udělá radost možnost strávit noc pod hvězdnou oblohou, a to bez obav ze zvířat a hmyzu. V České republice je možné pronajmout si průhledný bublinový stan na noc, z něhož lze v pohodlných a romantických podmínkách pozorovat noční oblohu.

3. Personalizovaný fotokniha

Mnoho místních tiskáren nabízí možnost vytvořit a objednat fotoknihu na vašem počítači, která je konceptuálně podobná fotografiím. Můžete do ní vložit své oblíbené společné vzpomínky a dobrodružství, a tyto fotografie nikdy nezmizí ani nezblednou.

4. Odřípnutelný plakát

V internetových obchodech můžete najít různé plakáty pro lidi s různými zájmy. Cestovatelé si určitě oblíbí odřípnutelnou mapu světa, na které si mohou označit země, které už navštívili. Na druhé straně, filmoví nadšenci ocení plakát se 100 klasickými filmy, které by měl každý vidět.

5. Návštěva paintballu nebo laser tagu

Příznivci aktivního odpočinku určitě ocení odpoledne plné intenzivních emocí na jednom z paintballových nebo laser tagových hřišť v České republice. Bude to skvělý způsob, jak aktivně strávit čas s přáteli a od srdce se zasmát.

6. Mistrovská třída

Kreativní lidé nebo ti, kteří by chtěli být kreativní, budou nadšeni z dárkového poukazu na zvláštní mistrovskou třídu. V České republice je mnoho různých možností, včetně mistrovských tříd výroby parfémů, malování, výroby éclairů nebo dokonce slândrauši. Můžete také učit potápění, lukostřelbu, ježdění na koni a mnoho dalšího od instruktora.

7. Široký gramofon

Každý milovník hudby bude jistě potěšen starožitným gramofonem. Desky LP se pomalu vrací do módy a dnes mnoho umělců vydává svou novou hudbu nejen ve virtuálním prostředí, ale i ve širokém formátu.

8. Difuzér esenciálních olejů

Ti, kteří jsou vášniví o aromatických a esenciálních olejích, budou nadšeni z aromatického difuzéru nebo osvěžovače vzduchu. Jedná se o moderní verzi olejových lamp, která je připojena k elektřině a která nejenže vydává nádhernou vůni, ale také zvlhčuje vzduch. To může být obzvlášť užitečné v zimních měsících, kdy vzduch v místnostech bývá nepříjemně suchý kvůli ústřednímu topení.

9. Personalizovaný kalendář

Jak se blíží přelom roku, kalendář je určitě dobrým dárkem pro ty, kteří si jej ještě nestihli koupit. Samozřejmě, v obchodech zakoupené kalendáře s fotografiemi květin, zvířat nebo krajin jsou také pěkné, ale nic nepřekoná kalendář, který každý měsíc ukazuje fotografie vašich oblíbených lidí. Tento dárek by mohl být obzvlášť oblíbený u prarodičů nebo jiných příbuzných, kteří nemají možnost vidět své milované tak často, jak by si přáli.

10. Čtečka elektronických knih

Pro toho milovaného, o kterém všichni vědí, že je vášnivým knihomolem, nepřinese větší radost než pohodlná a snadno použitelná čtečka elektronických knih. Není žádným tajemstvím, že elektronické knihy stojí mnohem méně než jejich fyzické verze a také zabírají méně místa. Takové čtečky jsou obvykle vybaveny tlumeným světlem, které neškodí očím a vypadá jako listy papíru. Tento dárek určitě najde každodenní využití a přinese obdarovanému nezapomenutelnou radost!

Zveřejněno 
9/4/2023
 v 
Lifestyle a peníze
kategorie

More from 

Lifestyle a peníze

 category

View All

Připojte se k našemu zpravodaji a dostávejte nejnovější příspěvky do své e-mailové schránky

No spam ever.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.